Historický úspěch Horácké Slavie Třebíč


Prvoligová sezóna 2014/2015 před pár týdny skončila, je tedy správný čas na její zhodnocení. Bez přehánění se dá uplynulý ročník označit za vůbec nejpovedenější v novodobé klubové historii. Vždyť třebíčští hokejisté dlouho bojovali o postup do extraligové baráže a ještě po polovině základní části vévodili tabulce druhé nejvyšší soutěže! Bohužel mužstvo, jehož partnerem je mimo jiné e-shop Alsamisport.cz, na kýžený úspěch v podobě konfrontace s extraligovými kluby nedosáhlo. Nicméně i tak zaslouží svěřenci Jiřího Mičky poklonu a poděkování za nezapomenutelné hokejové zážitky.


Historický úspěch Horácké Slavie Třebíč

PŘED SEZÓNOU

O nemalých ambicích Horácké Slavie bylo jasno už před samotným začátkem letošního ročníku. Třebíč totiž v létě svůj kádr posílila o několik zvučných jmen - jmenujme alespoň Lukáše Havla, útočníka se zkušenostmi z národního týmu, a Romana Erata, ikonu třebíčského, znojemského i brněnského hokeje. Vzhledem k navázání úzkého partnerství s Olomoucí, s níž Alsamisport.cz rovněž spolupracuje, se tedy mohla Třebíč směle zařadit mezi největší favority první ligy.

 

ZÁKLADNÍ ČÁST

Ačkoliv, jak již bylo výše uvedeno, se Horácké Slavii předpovídala úspěšná sezóna, vstup, jaký měla Třebíč do sezóny, očekával snad jen ten největší příznivec. V prvních osmi zápasech vyhrál tým z Vysočiny hned sedmkrát, na vítězné vlně se pak nesl až do 25. kola. Tehdy však nastal strmý pád. Třebíč nejprve opustila první místo tabulky, brzy i pak to druhé a před posledním duelem základní části byla dokonce až na páté příčce. Naštěstí pro houževnatý celek se však na poslední chvíli stal malý sportovní zázrak. V 52. kole totiž hrálo Třebíči vše do karet a Horácká Slavia se za minutu dvanáct vyšplhala na konečné třetí místo, které zaručovalo mnohem větší šance pro případný úspěch v play-off.

 

PLAY-OFF

Před startem vyřazovacích bojů zněl třebíčský cíl jasně – prolomit brány semifinále a zakončit sezónu baráží o extraligu. Ještě 13. února se to zdálo jako velmi reálné. Ale nepředbíhejme…

 

Ve čtvrtfinále play-off 2015 narazila Třebíč na nevyzpytatelný Havířov s fanatickými fanoušky, kteří hnali své oblíbence za vítězstvím. Nedočkali se však ani jednoho. Horáci totiž AZet porazili nejrychlejším možným způsobem, tedy 4:0 na zápasy. Už tehdy však nastaly první problémy s kádrem – do konce sezóny se zranil rychlonohý Patrik Petruška, zpět do extraligové Mory pak odešel centr druhé útočné formace Jiří Řípa.

 

I přes absenci těchto dvou forvardů však Třebíčští věřili, že pro ně ročník neskončí v semifinále a prodlouží si ho vytouženými boji v baráži. Vše se ale změnilo v pátek třináctého, což byl pro Horáckou Slavii opravdu černý den. Tehdy totiž vešlo ve známost, že řada hokejistů včetně Matěje Pekra, Jana Zdráhala, Aleše Holíka, Luboše Horčičky či Jakuba Bartoně už nebude Třebíči k dispozici (důvodem byla zranění, respektive stažení extraligovými kluby). Z velmi dobře rozehrané série s Motorem se tak rázem stala nevyrovnaná partie. Třebíč sice nic nevzdala a vzepjala se osudu, ale semifinále pro ni skončilo porážkou 4:1.

 

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ

Ačkoliv byl rozpad kádru během semifinálového souboje s Českými Budějovicemi velkou kaňkou, ročník 2014/2015 přinesl fanouškům spoustu úchvatných okamžiků. Ať už návrat Romana Erata, povedené kličky Lukáše Havla, dělovky Aleše Holíka, starty Vilému Buriana či Miroslava Holce, tak i výkonnostní progres Adama Rašky. Individuality ovšem v třebíčském hokeji nikdy místo neměly, vždy šlo pouze o týmový výsledek. Horácká Slavie se zkrátka drží hesla „všichni za jednoho, jeden za všechny“. I proto se již potřetí v řadě probojovala do semifinále play-off a letos předčila dokonce i věhlasné Kladno a největšího rivala - nedalekou Jihlavu. Na malý klub na jihozápadě Moravy slušný počin, co říkáte? 

 

Horácká Slavia však nesmí hledět do minulosti, a tak už nyní intenzivně probíhají přípravy na další sezónu, v níž by Třebíč ráda navázala na předchozí úspěchy. Alsamisport.cz, e-shop zaměřený na prodej špičkového sportovního zboží značek Nike, Reebok, Puma, adidas a Columbia, bude jakožto partner a věrný fanoušek u toho. Držíme palce! Archiv novinek
Novinky přímo na váš e-mail

Přihlášením získáte 100 Kč slevu na svůj nákup!
Váš e-mail je u nás v bezpečí.

2017 Alsami, s.r.o, Webdesign a realizace ESMEDIA Interactive