Blog - Outdoorová výbava pro každý výlet


Česká příroda je ideálním místem pro nejrůznější outdoorové aktivity. Můžete zde bez obav sjíždět řeky na kanoích i raftech, slaňovat se, vydat se na túru po horských hřebenech, vyzkoušet in-line stezky kolem řek, horolezectví nebo zdolat slušných pár desítek kilometrů na kole.


Outdoorová výbava pro každý výlet

A protože outdoorové aktivity jsou bezpochyby spojené s přírodou, je nyní nejlepší období, kdy v ní trávit co nejvíce času. Abyste však vždy měli zaručený komfort při veškerých outdoorových sportech, nezapomeňte, že základem je kvalitní outdoorová výbava.

Funkční oblečení do větru i deště

Lákají vás výlety po horských hřebenech či raději objevujete nekonečnou a dechberoucí historii malebných zámků? S kvalitní outdoorovou výbavou může být vaše adrenalinová dovolená v přírodě ještě zábavnější. Nejen běžecké boty či jiné sportovní vybavení je třeba vybírat důkladně. Kvalita a funkčnost jsou hlavními kritérii i v případě outdoorového oblečení. Neřiďte se proto pouze designem, ale vybírejte oblečení z kvalitního materiálu, který dobře odvádí pot. Nejvhodnější jsou samozřejmě funkční materiály, které zabezpečí, že budete vždy v suchu a teple, a to i v případě nečekaného deště.

Na pěší túru s kvalitní obuví

Ještě důležitější než vhodné oblečení je ovšem výběr kvalitních bot. Správná outdoorová obuv by vám měla poskytnou maximální ochranu během každého výletu. V první řadě vám ale musí boty dokonale sednout. Samozřejmě se v nich musíte rovněž dobře cítit. Není však obuv jako obuv. I u outdoorové obuvi jsou velké rozdíly. Zásadní proto je vybírat obuv dle účelu. Záleží především na typu prostředí, ve kterém se budete pohybovat. V případě náročnějších terénu sáhněte po pevnější obuvi. Pokud jste však v terénu již zběhlý, dobře vám poslouží i lehčí druh obuvi. Abyste se však v outdoorových botách cítili dobře i po celodenní túře, nezapomeňte na ponožky. Ochrání vás nejen před otlaky chodidel, ale zároveň jsou dokonalým izolantem.

Bez batohu ani ránu

Výlety do přírody nejsou jen oblíbenou aktivitou, ale přináší s sebou i rizika. Příroda i počasí je nevyzpytatelné, a proto nezapomínejte ani na lékárničku s první pomocí. Nejen pro lékárničku, ale i pro mapu, vodu, občerstvení, náhradní oblečení či další nezbytnosti, které potřebujete mít u sebe, se hodí pomocník v podobě kvalitního batohu. Ideální batoh vybírejte vždy tak, aby byl lehký a pohodlný při nošení. Do batohu by se vám zároveň mělo vždy bez problémů vejít vše potřebné.Zpět na blog
Novinky přímo na váš e-mail

Přihlášením získáte 100 Kč slevu na svůj nákup!
Váš e-mail je u nás v bezpečí.

2017 Alsami, s.r.o, Webdesign a realizace ESMEDIA Interactive