Blog - I na sjezdovkách myslete na bezpečnost


Sněhové podmínky lyžařům, běžkařům, sáňkařům, snowboardistům a dalším milovníkům sněhu letošní sezónu opravdu přejí. Bohužel s tím souvisí i skutečnost, že lehčích či vážnějších zraněních stále přibývá. Podíváme se proto na to, co a jak dělat, abychom se ze sjezdovky vždy vrátili ve zdraví.


I na sjezdovkách myslete na bezpečnost

Pravidla chování

V první řadě je důležité vědět, jak se na sjezdovce správně chovat. Ne všichni jsou zdatní lyžaři nebo snowboardisté, a proto je důležité na ně brát ohled a žádným způsobem je neohrožovat nebo neomezovat. Svou jízdu byste rovněž měli přizpůsobit povětrnostním podmínkám, kvalitě sněhu i počtu osob na sjezdovce. Vždy pamatujte na to, že za případné nehody je zodpovědný ten, kdo přijíždí shora. Předjíždění na sjezdovce samozřejmě zakázané není, ovšem dodržujte potřebný odstup. Pozor si dávejte i při vjíždění či rozjíždění. V případě, že chcete po sjezdovce stoupat nebo naopak sestupovat, použijte okraj sjezdovky. Naprostou samozřejmostí je dodržování značek.

Kvalitní vybavení

Kromě dodržování pravidel chování na sjezdovce je ovšem nutné mít i správné vybavení. A když začneme pěkně popořadě, základem je helma. Ačkoli jste dobrý lyžař, nikdy nevíte, kdo vás ohrozí. Věděli jste, že při maximálním nárazu se helma rozpadne na dvě části, neboť pohltí maximální tlak, který náraz vyvolal? Abyste se v přilbě cítili pohodlně, je dobré pod ní mít ještě lyžařskou kuklu, která vám zajistí dostatečný tepelný komfort.

Pravděpodobně nikoho z vás nenapadne se na sjezdovce objevit bez lyžařských brýlí, které vás chrání před větrem, sněhem i sluníčkem. A jaké další vybavení by měl zodpovědný lyžař mít? Kromě kvalitního oblečení by v lyžařské výbavě neměly chybět dokonale padnoucí lyžařské rukavice nebo chránič páteře, který vás ochrání před případným střetem s jiným lyžařem.

Jak oblečení, ochranné přilby, rukavice, tak i lyžařské brýle podléhají posledním trendům, a proto je pouze na vás, co si z široké nabídky dámských, pánských a dětských produktů vyberete.Zpět na blog
Novinky přímo na váš e-mail

Přihlášením získáte 100 Kč slevu na svůj nákup!
Váš e-mail je u nás v bezpečí.

2017 Alsami, s.r.o, Webdesign a realizace ESMEDIA Interactive