Blog - Hit jménem CrossFit


Toužíte po dokonale zpevněném těle či se potřebujete dostat do kondice? CrossFit vám s tím pomůže! CrossFit je typ funkčního tréninku, který využívá kombinace cviků s vlastní hmotností a aerobního cvičení. Na rozdíl od běžného cvičení v posilovně se cviky nezaměřují na jednotlivé svalové skupiny, ale zlepšuje se celková fyzická zdatnost.


Hit jménem CrossFit

Co je to CrossFit?

Pokud patříte mezi fanoušky kruhových tréninků, pak se vám CrossFit rozhodně zalíbí. Jedná se totiž o jeho vylepšenou podobu. Klasické kruhové tréninky spočívají ve cvičení na jednotlivým stanovištích, přičemž po odcvičení daného cviku je na řadě malá pauzička. V případě CrossFitu však máte určená stanoviště, na kterých cvičíte po stanovenou dobu bez přestávky.

Mezi typické crossfitové cviky patří například angličáky, dřepy s vlastní vahou, kliky s tlesknutím či dřepy s výskokem. V rámci tréninku CrossFitu ovšem nezpevňujete pouze své tělo, ale zároveň zlepšujete svou kondici, flexibilitu, rovnováhu, rychlost, koordinaci pohybu i stabilitu.

Jak se na CrossFit obléci?

Výhodou je, že k tomu, abyste mohli cvičit CrossFit, nepotřebujete žádné speciální vybavení či posilovnu. Bohatě vám postačí pouze kvalitní oblečení, ve kterém se budete při sportování cítit dobře. A jaké oblečení je pro CrossFit nejideálnější? Důležitá je funkčnost, a proto si vybírejte oblečení, které vás nikterak neomezí v pohybu a navíc ještě zefektivní cvičení. Ideální jsou trička a legíny z prodyšného materiálu, která obepínají tělo. Nabídka dámského i pánského crossfitového oblečení je široká, a proto si svůj design i střih najde opravdu každý.

Základem výbavy na CrossFit jsou ovšem především kvalitní crossfitové boty, které jsou vyrobeny tak, abyste při cvičení s vlastní vahou vždy udrželi dokonalou stabilitu. K lepšímu a efektivnějšímu cvičení vám pomohou i crossfitové rukavice, které vás ochrání před klouzáním.Zpět na blog
Novinky přímo na váš e-mail

Přihlášením získáte 100 Kč slevu na svůj nákup!
Váš e-mail je u nás v bezpečí.

2017 Alsami, s.r.o, Webdesign a realizace ESMEDIA Interactive