Manchester United oblékne adidas


Manchester United, to je fotbalový kolos, který nemá svým renomé na britských ostrovech konkurenci, tedy minimálně marketingovou. Proto nebylo divu, že se o to, jaká firma tento slavný celek oblékne, strhla velká vyjednávací bitva. Tu nakonec vyhrála společnost adidas, jejíž logo se tak bude na dresu United vyjímat již od sezóny 2015/2016.


Manchester United oblékne adidas

Po dlouhých třinácti letech tak hráči Manchesteru United obléknou jiný dres než značky Nike. Konkurenční firma adidas totiž byla ochotna splnit náročné požadavky ze strany anglického velkoklubu, jenž za sponzoring požadoval přes dvě miliardy korun ročně! Nová smlouva, která ovšem stále nebyla oficiálně potvrzena, by měla být uzavřena na dobu deseti let. 

Není ovšem divu, že společnost adidas byla ochotna zaplatit tak vysokou sumu. Vždyť Rudí Ďáblové jsou druhým nejhodnotnějším fotbalovým klubem světa (po Realu Madrid) a mají jednu z největších fanouškovských základen, o čemž mimo jiné svědčí statisíce prodaných dresů. 

Manchester United, jenž je s dvaceti tituly z nejvyšší soutěže nejúspěšnějším týmem anglické historie, tak má o budoucnost postaráno. Tedy alespoň o stránku ekonomickou. Sportovní výsledky jsou totiž velkým otazníkem. Však loni, v premiérovém ročníku bez Sira Alexe na trenérském postu, skončil Manchester až na sedmém místě Premier League, a přišel tak o účast v pohárové Evropě. 

K nápravě zpackané sezóny by měla ambicióznímu týmu pomoci spousta nových posil včetně Andera Herrery či Luka Shawa. Nejdůležitější letní změnou byl ovšem příchod trenéra Louise van Gaala, který na nedávném Mistrovství světa ve fotbale dovedl neprávem podceňované Nizozemsko k bronzové medaili. Dokáže si geniální stratég vyhovět se svým krajanem Robinem Van Persiem (na fotce) a dovede United k jednadvacátému titulu? Archiv novinek
Novinky přímo na váš e-mail

Přihlášením získáte 100 Kč slevu na svůj nákup!
Váš e-mail je u nás v bezpečí.

2017 Alsami, s.r.o, Webdesign a realizace ESMEDIA Interactive